Я іду на урок географії
Вівторок, 24.04.2018, 15:25
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Каталог файловРеєстраціяВхід
Меню сайту
Категорії розділу
Конспекти уроків [76]
Цікава географія [35]
Статистика сайту
Головна » Файли » Фізична географія України 8 клас » Цікава географія [ Додати матеріал ]

Гірський Крим
15.08.2009, 16:58

Дивлячись на фізичну карту Криму, краще й повніше можна уявити собі основні риси природи півострова. Неначе давнє тім'я Таври­ди, піднімається на півдні Гірський Крим, на північ від нього розта­шовані рівнини, а на сході розкинулося Керченське дрібногір'я. Головне пасмо відділяє субтропічне Південне узбережжя, а на північ від нього ребрами куестів піднімається Кримське передгір'я.

Мільйони років на дні давніх морів, що існували раніше на місці Кримського півострова, накопичувалися товщі осадових порід, з яких утворилися вапняки, мергелі й пісковики, глинисті сланці й глини. Різний характер відкладів відбився і на відмінностях у будові його поверхні. До того ж на півдні, у рухомій ділянці земної кори, відбулося загальне підняття, утворилися гори. На півночі ж, де земна кора виявилася малорухомою, утворились рівнини з невеликими височинами.

Вивченню більш доступні північне крило та східне занурення гірського Криму. Південна ж частина Кримського підняття, напевно, поступово насувається на Чорноморську улоговину, що викликає землетруси, які досягають інколи значної сили (в 1927 р. сила землетрусу місцями досягла 8 балів—руйнівний землетрус). Крім опускання, уздовж кримських берегів осьова зона антиклінарію (величезної вигнутої складки) зазнає підняття, у зв'язку з чим у гірських породах утворюються тріщини, відбу­ваються зміщення й осідання окремих масивів і глиб, утворюються яйлинські відторженці, що зсуваються вздовж південного схилу до моря.

Гірський Крим, що пережив тривалу геологічну історію, вирізняєть­ся складною будовою поверхні. На місці величезної вигнутої складки (антиклінарію) утворилися Кримські гори. У результаті тривалої дії

 

зовнішніх сил з єдиного на початку гребеня гір сформувалися три пас­ма, майже паралельні одне до одного. Вони знижуються, неначе гігантські сходи, на північ. Для всіх трьох пасом характерна одна особ­ливість: круті південні і пологі північні схили.

 


 

Категорія: Цікава географія | Додав: Вчитель
Переглядів: 1086 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід
Пошук
Заробляй розумом
etxt.ru
Операції з WM
Обменник.ws » Автоматический обмен Webmoney, Privat24, WMZ, WMR, WMU, WME, WMB, WMG, без комиссии, пополнение картой visa, mastercard, обмен электронных денег webmoney, wmz на wmr
Block title
Copyright MyCorp © 2018
Сайт управляється системою uCoz