Кримське передгір'я
15.08.2009, 17:00

Кримське передгір'я

Кримське передгір'я—це природна ланка, що з' єднує гори та рівни­ни Криму. Широкою смугою (12—40 км) передгір'я простяглеся з південного заходу від Кримського мису на північний схід до Керченсь­кого півострова.

У процесі тривалих піднесень гірського Криму на північному, спо­чатку єдиному пологому схилі, водна ерозія утворила повздовжні до­лини та передгірні пасма. Пасма ці складені переважно вапняками та мергелями (крейдового та третинного віку), що падають на північний захід під невеликим кутом. Так виникли Внутрішнє (до 739 м над р. м.) і Зовнішнє (до 350 м над р. м.) пасмо. Для них характерні стрімкі південні і пологі північні схили. Такий тип рельєфу у географи нази-вають куестовим, а пасма куестами. Різнорідний за щільністю та структурою характер відкладів Внутрішнього пасма і, відповідно, нео­днакова стійкість при дії зовнішніх сил у поєднанні з кліматичними особливостями й малоліссям території—усе це сприяє інтенсивному вивітрюванню відслонень куест.

Проте вивітрювання вапнякових карнизів веде до формування на її схилах надзвичайно красивих форм рельєфу. Тут і широкі округлі вер­шини, які нагадують гігантських принишклих чудовиськ, і глибокі ніші

— печери, що служили нерідко житлом первісної людини.

Категорія: Цікава географія | Додав: Вчитель
Переглядів: 1323 | Завантажень: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]