КРАЇНИ І НАРОДИ. БРЕЙН-РИНГ
23.11.2010, 01:58
Організація й проведення гри
Заздалегідь формуються дві команди гравців по шість чоловік. Перед початком гри команди займають місця за ігровими столами. Ведучий пояснює правила. Оскільки в школі немає електронної системи, можна використати звичайні настільні лампи або попросити капітанів піднімати руку за наявності відповіді.
Гра складається з трьох боїв по 8–12 питань. Між боями — музичні паузи (їх готують уболівальники). Результати кожного бою фіксуються на дошці (кожна правильна відповідь — 1 бал).
Наприкінці гри підбивають підсумки й нагороджуються переможці.
Питання
1.  У карликовій державі Люксембург на заміській дорозі не рідкість знак із дотепним написом: «Не перевищуйте швидкість. На повороті Ви можете...» А як закінчувався цей напис? («...вилетіти у Францію або Німеччину», «...опинитися за кордоном»)
2.  На півострові Малакка живе плем’я сакаєв. Між чоловіками племені іноді відбуваються дуелі. Зброя — частина тіла павича. Хто з учасників такої дуелі вважається переможеним? (Той, хто першим засміється)
3. Чого червоного в США на одиницю більше, ніж білого? (Смуг на прапорі (6 і 7))
4. Чим прапор Швейцарії відрізняється від прапора будь-якої іншої держави? (Він квадратний)
5. В одному з готелів Бенальмадена (Іспанія) до формених піджаків дівчат у службі реєстрації приколені
значки із зображеннями прапорів деяких європейських держав. Для чого це зроблено? (Показати відвідувачам, якими мовами вони розмовляють)
6.  У 2000 році в Абу-Дабі був відкритий торговий центр під назвою «Жіноча зона», призначений винятково для представниць прекрасної статі. А що дозволено жінкам під час перебування в цьому супермаркеті? (Знімати чадру)
7. За старих часів німці імпортували сталь зі Швеції. Мабуть, тому в Німеччині з’явився термін «шведські гардини». Між іншим, те, що німці називають цим терміном, ви, безсумнівно, зустрічали й у повсякденному житті. Це згадував і російський класик у своєму хрестоматійному вірші. Що це? (Віконні ґрати)
8. Фінський президент Урхо Кекконена зауважив, що майбутнє націй залежить від кількості не автомобілів, а зовсім іншого транспортного засобу. Якого? (Дитячих колясок)
9.  За влучним спостереженням Чарльза Іссаві, там, де є прихильники цієї релігії, є й ця коштовна субстанція. Зворотнє ж твердження невірне. Назвіть і релігію й субстанцію. (Іслам і нафта)
10. За даними перепису населення, зробленого в жовтні 1997 р., більше половини підданих цієї держави не є її мешканцями. Цікаво, що найвідоміший нам мешканець цієї держави не є її підданим і тому він не був урахований під час перепису. Про яку державу йде мова? (Про Ватикан)
11. Біля ста років тому світ облетіла звістка про війну між трьома сусідніми державами: Болівією, Перу й Чілі. «Війна за багатства пустелі
Атакама! — викрикували газетярі. Пустеля Атакама у вогні!» Війну виграла республіка Чилі. Вона й стала експортувати це «багатство» пустелі в інші країни. Що це? (Селітра — азотні добрива)
12. Геральдичні знаки в Японії називаються «мон». У наші дні мон можна побачити на будь-якій речі, що належить певній родині. Однак мон ніколи не надівався в трьох випадках: на весілля, похоронній церемонії й... Назвіть третю ситуацію, коли мон повинен бути відсутнім. (Харакір.)
13. Чому в Китаї різко знизився імпорт американської жувальної гумки після того, як її виробник змінив кольори обгортки із зеленої на пурпурову? (У Китаї це колір скорботи. Уявіть, що Вам запропонували чорну жувальну гумку)
14.  Стверджують, що в Іспанії все починається із запізненням, окрім цього, тому що із серйозними речами іспанці не жартують. Що це? (Бій биків (корида))
15. У 70х рр. ХХ століття в Пізі нарешті оголосили конкурс на проект порятунку Пізанскої вежі. Всі проекти, за задумом організаторів, повинні були переслідувати дві цілі. Перша — щоб вежа не впала. Назвіть другу. (Щоб вежа залишалася падаючою (пряма вежа стільки туристів не залучить))
16. Чия кухня, на думку гумориста Векслера, і кішці приємна? (Корейська (тому що їдять собак))
17.  Біля двохсот років тому влада угорського міста Естербома ввела спеціальний податок, гроші від якого були спрямовані на утримання міських пожежників. А кого оподатковували, якщо, скажімо, у Стародавньому Римі такий податок був би точно неможливий, а от у сучасній Україні приносив би великі гроші? (Паліїв)
18. Власники деяких американських магазинів і закусочних знайшли простий і, як з’ясувалося, ефективний спосіб захисту від нападу грабіжників і хуліганів серед білого дня. Вони просто виділили столик у своїх приміщеннях для... Для кого? (Для поліцейських)
19. Коли в ірландській родині трапляється ця подія, численні гості, що зібралися її відзначити, починають босоніж танцювати запальну ірландську джигу. Музика, пісні, веселощі не стихають усю ніч. Жалкують гості про одне — що з ними не може веселитися «винуватець» події. А що він сам у цей час робить? (Лежить у труні, причому в цій же кімнаті (описаний процес поминок, які проводяться в Ірландії до похорону з головною метою — щоб небіжчикові на тому світі було весело))
20. Анекдот із французької газети «Екіп». Зазнавши корабельної аварії й потрапивши на незаселений острів, два англійці ділять територію навпіл і планують, як вигідно продати свої частини. Два французи в аналогічній ситуації сидять на березі й чекають русалок. А от два бразильці мріють, щоб відбулася ще одна аварія корабля й урятувалося... Скільки чоловік? (20 чоловік (щоб грати у футбол))
21. Один раз у Кенії один з найледачіших фермерів з району Ісіодо побив усі місцеві рекорди. За ніч він зібрав урожай бобів і кукурудзи з плантації в 40 соток. Так у чому був секрет такої працездатності? («Я збирав урожай із сусідської ділянки»,— зізнався фермер)
22. У Тібеті про людей багатих кажуть: «Їхні губи завжди зволожені пивом або...» Чим? (Чаєм)
23.  Японська фірма «МЗС» випускає запальнички з мікроконтейнером, призначеним для шести... Чого? (Недопалків)
24. У багатьох паризьких ресторанах рахунки поділено на дві частини: зелену й рожеву. Навіщо це зроблено, якщо в наших ресторанах таке уявити собі складно? (Щоб чоловік і жінка платили окремо)
25. Що Дмитро Люрі назвав гігантським пам’ятником кордонам? (Велику Китайську Стіну)
26.  Жителі ПапуаНової Ґвінеї вигадують свої назви для багатьох європейських винаходів. Який вид транспорту вони називають «міксером Ісуса Христа»? (Вертоліт)
27.  Фільм режисера Елема Клімова «Іди й дивися» в індійському прокаті провалився. Причиною цього став епізод, у якому був знятий реальний розстріл. А кого розстрілювали? (Корову)
28. У ХХ столітті відомий тільки один випадок відродження мертвої мови як розмовної й державної. Де? (В Ізраїлі (іврит))
29. Президент Киргизії Аскар Акаєв мріє, щоб у майбутньому його країну називали центрально-азіатською Швейцарією. Киргизи ж жартують, що їхній країні, щоб стати Швейцарією, не вистачає головного. Назвіть це головне, на думку киргизів. (Швейцарців)
30. В’єтнамське прислів’я говорить, що краще бути сто разів побитим нею, ніж один раз почути погрозу від нього. Назвіть її і його. (Мати й батько)
31.  Для її зборки потрібно було більше 12000 складових елементів, а у фундамент для точного регулювання вертикальності довелося вмонтувати чотири гідравлічні преси загальною вантажопідйомністю близько 3000 тонн. Пізніше один жартівник назвав її «пірамідою Хеопса після сплати податків». Назвіть її. (Ейфелева вежа)
32. Одна західно-германська фірма пропонує оригінальну послугу — здавати вівців напрокат. Попит стійкий, хоча й сезонний. Вівці почувають себе добре. А як використовують вівців? (Замість газонокосарок (на схилах у парках й інших місцях, де використання машин утруднене або заборонено))
33. У скандинавських країнах є марнотратний новорічний звичай: опівночі об двері чужих будинків прийнято розбивати посуд, а вранці хазяї за кількістю черепків можуть судити... Про що ж? (Про кількість друзів (прийнято розбивати посуд об двері друзів))
34.  У Франції його називали весняною росою розуму й дощем серця. Безліч чудових рядків присвятив йому Пушкін, називаючи його «поетичним» і порівнюючи його з музикою. Назвіть хоча б один із прикметників, яким найчастіше описуємо його ми. (Ігристе, сухе, напівсухе, солодке і т. д. (шампанське))
35. Як відомо, у геральдиці ведмідь зазвичай зображується чорними кольорами. Але з ХVII століття символом деякої території є ведмідь білого кольору, що сидить на задніх лапах і з піднятими передніми. На королівському гербі якої країни є це зображення? (Данія)
36. У Західній частині Рима можна побачити намальовану прямо на асфальті білу смугу. Що вона означає? (Кордон з Ватиканом)
Література
1.  Андросов А. В., Клейн А. И. Играем в что? где? когда? — Одесса, 1998г.
2.  Главная книга умных и веселых / Сост. Ю. Д. Хайчин.— Донецк: Сталкер, 1997г.
3.  Левин Б. Е. «Что? Где? Когда?» для «чайников».— Донецк: Сталкер, 1999г.
4.  Любимая книга умных и веселых / Сост. Ю. Д. Хайчин — Донецк: Сталкер, 1997г.
5.  Мастера Брейнринга — 2000 (II Чемпионат Украины по Брейнрингу): Справочник / Сост. М. Евланов, Д. Башук.— Днепропетровск: Барвикс, 2000.
6.  Настольная книга умных и веселых / Сост. Ю. Д. Хайчин.— Донецк: Сталкер, 1997.
7.  Хайчин Ю. Д. Твоя игра.— М.: ФАИР—ПРЕСС, 2000.
8.  Что? Где? Когда? Ваш путь к успеху / Сост. Е. Алексеев, В. Белкин, Н. Курмашева, М. Поташев, И. Тюрикова.— М.: Айриспресс, 2000.
Категорія: МАТЕРІАЛИ | Додав: Вчитель
Переглядів: 4522 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]