МОДА І ГЕОГРАФІЯ
23.11.2010, 02:01
Мета: формування знань про традиції країн світу, розвиток навичок творчої діяльності, комунікативних умінь, творчого мислення.
Облаштування залу: плакати з костюмами народів світу, туристичні проспекти, яскраві декорації, квіти.
У шоу-програмі представлені костюми в номінаціях: «Мода і природа», «Мода і тканина», «Мода і національний одяг», «Мода і пісня», «Мода й екологія».
ХІД ЗАХОДУ
1й ведучи й. Добрий день, дорогі школярі, гості, шановні вчителі, журі!
2й ведучи й. Сьогодні ми пропонуємо залу своє бачення моди по-географічному. Відкриваємо наше шоу «Мода і географія»! (Представляє журі.)
1й ведучи й. Хочемо переконати вас, шановні глядачі, що мода має відношення до географії з давніх часів і до сьогодення. Адже попри всі досягнення людства природні умови завжди визначатимуть особливості нашого одягу. Природа була першим модельєром людини і сьогодні продовжує на неї істотно впливати.
2й ведучи й. Найдавнішими матеріалами для одягу в країнах з багатою рослинністю було листя дерев, квіти, плоди. В областях з більш суворим кліматом, де люди займались мисливством і рибальством,— шкури тварин, пір’я, панцирі черепашок, луска риби, перли.
1й ведучи й. Природа, фантазія, а також знання з географії допомогли нашим модельєрам створити одяг у номінації «Мода і природа». Зустрічайте моделей!
Моделі виходять на сцену в одязі з природного матеріалу під музику та текстовий супровід ведучих.
Одяг з хутра найкраще зберігає тепло. Здавна серед населення використовується удосконалений давній одяг зі шкур звірів. В Україні, як і в інших слов’янських народів, хутро завжди було найулюбленішим матеріалом для виготовлення верхнього одягу. Зі свійських тварин здебільшого використовувалася овеча шкура, що зумовлювалося розвинутим вівчарством. За якістю найкращими вважалися харківські, подільські та херсонські овечі шкури. Використовувалося і хутро диких звірів. Хутровий одяг був обов’язковою складовою частиною української козацької верхівки. До вашої уваги осучаснений варіант хутрового одягу з дотриманням основних історико-географічних традицій.
2й ведучи й. Використання в щоденному побуті елементів з природного матеріалу чітко простежується в символіці давніх обрядів деяких народів світу. Так, у Лаосі вдягають наречену в національне вбрання, а прикрасами служить листя екзотичних порід дерев, намисто з ягід, вінок з найкращих квітів.
1-й ведучи й. Життя мешканців Антильських островів тісно пов’язане з морем. Здавна прикрасами для одягу були морські елементи природи. Зверніть увагу на цю вишуканість! Намисто з перлин символізує багатство, молюски на одязі та у волоссі — силу волі та мужність. Наявність на моделі луски риби характеризує зайнятість народу рибальством.
2-й ведучи й. Яскраві кольори, вишуканість форм, сміливий дизайн, творчий підхід до використання дарів природи — ось такий орнамент для костюмів з природного матеріалу пропонують модельєри-слов’яни для відомого карнавалу в Ріо-де-Жанейро. Модель доповнюється екстравагантним елементом — різнокольоровими кульками, виготовленими із соку пальми гевеї. (Під оплески залу та музику оголошує парад усіх моделей у номінації «Мода і природа».)
1-й ведучи й. Далі пізнання людей розвивалося. Модним був одяг із шерсті худоби, волокон рослин. Предки сучасних індусів першими скинули із себе звірині шкури, вибрали лляні тканини. З часом льон поширився аж до Єгипту, де виробництво тканин з льону досягло найвищої досконалості.
2-й ведучи й. Крім льону, популярністю в Індії та Єгипті користувалися і бавовняні тканини. Вони ж були одними з основних у Давній Греції. Водночас іранці з давніх часів виробляли вишукані шовкові тканини. Широким попитом користувався китайський шовк. Не випадково ж виник так званий Шовковий шлях — назва торговельного шляху, яким із Китаю вивозився шовк. А Індія і дотепер єдина країна у світі, яка виробляє всі чотири види натурального шовку.
1-й ведучи й. Згодом ці види тканин поширилися і в наших краях. Наступна колекція одягу в номінації «Мода і тканина» розпочинається з демонстрації одягу з тканини інтернаціональної, яка завоювала весь світ. Це — саржа з міста Нім, що у Франції. Тканину відправляли в Америку з порту в Ґенуї, штамп міста відправлення американці читали на свій манер «джинс». Отже, зустрічайте! Джинс та... (Називає ім’я дівчини-моделі)
Ведучі супроводжують вихід моделей під музику розповіддю про особливість одягу.
2-й ведучи й. Джинсовий одяг створено в Америці з тканини, придуманої французам. Це улюблений одяг президентів і аристократів, спортсменів і робітників, кінозірок, студентів і школярів, практично в кожного жителя планети є хоча б одна пара джинсів. Зверніть увагу! На джинсах наявні заклепки для кінської збруї в тих місцях, де особливо рвуться нитки. З’явившись як спецодяг для ковбоїв і золотошукачів, сьогодні зручні й практичні джинси завоювали весь світ, ставши частиною високої моди.
1-й ведучи й. Увага! Сильно і стильно!.. (Називає ім’я хлопця-моделі.) Одяг у стилі «модерн». Універсальна модель з елементами лляної тканини. Цей одяг можна вбрати на презентацію, вечірку в літню пору (лляні тканини свого апогею у використанні досягли в жаркому Єгипті). Екстравагантні лляні вставки сприяють вентиляції тіла, захищають від перегрівання.
2-й ведучи й. Друзі! Зустрічайте композицію у виконанні... Костюм з елементами вовняних та ангорових матеріалів. Дякуючи вівцям, які ще нещодавно паслися на полонинах Карпат, ангоровим козам півострова Мала Азія Туреччини — нам сьогодні затишно і тепло саме в такій моделі одягу. Це костюм для подорожі, у ньому вам буде зручно і тепло.
Ведучий оголошує парад моделей (усі моделі в цій номінації під музику проходять по сцені), та музичну паузу. Виконується грецький танець сиртакі.
1-й ведучий. Демонстрація колекцій одягу буде продовжуватися після ще одного ліричного відступу в нашій програмі. До вашої уваги номінація «Мода і пісня»! Співати завжди було модно. Вважаємо, що географія також причетна до цієї номінації. Адже пісня — душа народу. Вона відображає звичаї етносу, його почуття, ментальність. Безліч музично-поетичних творів, що виникли в певних країнах, поширилися на весь світ, стали шлягерами, класикою. Класичний романс виник у Західній Європі, але давно є улюбленим в Україні. Отже... (Називає ім’я виконавця) та український романс «Ніч яка місячна».
2-й ведучий. Природа і кохання... Тема властива пісням усіх народів.
«Я піду в далекі гори». Хочеться мандрувати в гори якомога частіше, набиратися енергії та позитивних емоцій. Заочну мандрівку здійсніть разом з... (називає ім’я виконавця) та піснею в його виконанні «Я піду в далекі гори».
2-й ведучий. Продовжуємо тему природи і кохання. Дівчина, яка шукала в лісі чарівне зілля, врода коханої, як чиста вода з гір,— про
все це в пісні В. Івасюка у виконанні... (Називає ім’я виконавця)
Зал разом з виконавцем співає «Червону руту».
1-й ведучий. В одязі важливим є не тільки вибір тканин, але й форма, крій, які часто зумовлюються природними умовами, де живе той чи інший народ. Наступна номінація — «Мода і національний одяг»!
Моделі виходять на сцену під музику та розповідь ведучих.
2-й ведучий. Національним одягом в Індії, Пакистані, Непалі є сарі. Це один з різновидів драпірованого одягу, що складається з обгорнутого навколо тіла полотнища тканини, скріпленого на фігурі. Для сарі, що чудово захищає тіло від спеки, використовується легка, тонка натуральна тканина завдовжки 5– 9 метрів і завширшки 1 метр. Сарі приємно обвиває фігуру, один край накидають на плече або голову, як хустку.
1-й ведучий. Кліматично зумовленим є й кімоно — національний одяг жителів Японії. Адже прорізи і дуже широкі рукави мають своє чітке функціональне призначення: в японському дуже вологому кліматі вони поліпшують вентиляцію тіла.
2-й ведучий. Вовняна накидка — традиційне пончо, є основною складовою одягу індіанців у Болівії та Перу. Жінки-індіанці кечуа, що живуть в Андах Перу, Болівії, Еквадору, на заході Аргентини та Чілі носять кілька спідниць, а також шерстяну шаль.
1-й ведучий. До вашої уваги — одяг американських ковбоїв, зручний для верхової їзди в преріях Північної Америки. Цікавим контрастом на тлі європейських головних уборів є характерний широкополий ковбойський капелюх. Зручними є гостроносі високі чоботи-ботфорти. Щільна зручна куртка захищає від вітру та холоду. Оголошується парад моделей даної номінації під музику.
2-й ведучий. Пожива для очей, радість для вух, відпочинок для журі — музична пауза. Танець, назва якого в перекладі з англійської означає «розкачуватись, крутитися». Отже, танець американського походження — рок-н-рол.
2-й ведучий. Шоу продовжується. Під час підготовки програми в нас з’явилася ідея — удосконалити сучасні технології та матеріали для виготовлення одягу. Ця технологія, на нашу думку, вписується в географічне середовище з точки зору екологічної етики. Отже, родзинка сезону, політ фантазії, сміливий дизайн — одяг у номінації «Мода й екологія»!
Під музику, без коментарів ведучих дівчата та хлопці виходять на сцену в імпровізованих костюмах з різноманітних поліетиленових пакетів, паперу, пінопласту та ін.
1-й ведучий. Журі просимо підбити підсумки та визначити переможців у номінаціях. На час вашої роботи — конкурси для залу.
На закінчення програми всі конкурсанти виходять на сцену. Журі оголошує переможців за схемою.

   
Номінація
   
Титул
1
   
«Мода і природа»
   
«Міс Фантазія»
2
   
«Мода і тканина»
   
«Найстильніша»
3
   
«Мода і національний одяг»
   
«Найоригінальніша»
4
   
«Мода і пісня»
   
«Золотий голос»
5
   
«Мода й екологія»
   
«Найекстравагантніша»
6
   
Серед усіх учасниць
   
«Найартистичніша»
7
   
Вибір залу
   
«Глядацька симпатія»
Моделі нагороджуються подарунками та стрічками з назвою присвоєного титулу. Оплески та музика завершують шоу-програму.
Література
1.  Календарні звичаї та обряди народів Східної Азії.— М.: Наука, 1985.— 264 с.
2.  Костюми народів світу.— К.: Мистецтво, 1991.
3.  Ніколаєва Т. О. Історія українського костюма.— К.: Либідь, 1996.— 176 с.
4.  Філатовський Т. Ю., Супрун А. І. Костюм ХХ століття.— К.: Веселка, 1990.— 127 с.
Категорія: МАТЕРІАЛИ | Додав: Вчитель
Переглядів: 3801 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/2
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]