Схема написання психолого – педагогічної характеристики учня.

Схема написання психолого – педагогічної характеристики учня.

1.Загальні відомості про учня.

1.Біографічні дані. Прізвище, ім’я учня, рік народження. Національність.

2.Соціально – побутові умови. Адреса проживання.                                                3.Склад сім’ї, освіта, місце роботи батьків .Допомога сім’ї у навчанні та вихованні дитини. Режим роботи і дозвілля учня. Участь його у домашній роботі. Стан здоров’я. Крім загальної характеристики стану здоров’я учня за даними шкільного лікаря, обов’язково вказати на сенсорні дефекти, якщо такі виявлені.

ІІ. Загальний рівень розвитку учня.

1.Психологічний розвиток учня. Характеристика його уваги. Особливості сприймання і розуміння навчального матеріалу. Швидкість, точність і міцність запам’ятовування. Характеристика прийомів запам’ятовування. Особливості мислення учня. Рівень оволодіння операціями аналізу, синтезу, порівняння, абстрагування, узагальнення.

 Особливості уяви учня. Рівень розвитку мови (культура мовлення, багатство активного словника, логічність мислення).

Розвиток вольових якостей (цілеспрямованість, принциповість, витримка тощо)         2.Інтелектуальний розвиток учня, його ерудиція. Інтерес до питань світогляду, моралі, науки, техніки, мистецтва, спорту. Наявність провідного інтересу. В яких гуртках і спеціальних дитячих установах працює. Особливості читацьких інтересів учня, їх широта і стійкість. Самокритичність, критичність, гнучкість і логічність мислення.

3. Індивідуально – психологічні особливості учня. Його збудливість і енергійність, врівноваженість і емоційна вразливість. Темп роботи і мовлення учня. Чи легко він переходить від одного виду діяльності до іншого.

ІІІ. Навчальна діяльність учня.

         Ставлення учня до занять у школі. Чи є пропуски занять, причини пропусків. Уважність на уроках. Якими навчальними предметами більше цікавиться. Якість і систематичність виконання домашніх завдань. Вміння учня самостійно працювати над навчальними завданнями. Які прийоми індивідуального підходу використовувалися у роботі із учнем.  Їхні наслідки. Ставлення учня до оцінки вчителем його успіхів і невдач у навчанні. Успішність його з різних предметів. Участь у предметних гуртках. Які навчальні предмети опановує легко. А які з труднощами. Їхня причина. Які заходи вживались для підвищення успішності з цих предметів. Їхні наслідки. Думка практиканта про шляхи поліпшення навчальної діяльності учня.

ІV.Громадська активність учня.

         Участь у громадському житті класу і школи. Які доручення має і як їх виконує. Дисципліна учня (якщо є порушення, то дати характеристику їх причин). Становище учня у класному колективі (офіційний чи неофіційний лідер малої групи, не прийнятний у колективі). Участь у суспільно – корисній праці. Мотиви громадсько – корисної  і суспільно корисної діяльності.

         Чи були спроби підвищувати інтерес учня до громадської роботи. Якими шляхами вони здійснювалися. Наслідки цього. Думка практиканта про можливі шляхи підвищення громадської активності учня.
Категорія: Методичні матеріали | Додав: Вчитель (15.08.2009)
Переглядів: 9262 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 4.4/7
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]