Загальні принципи науково - дослідницької роботи на уроках географії

 Загальні принципи науково - дослідницької роботи на уроках географії

 

Основним способом подачі учбового матеріалу було і залишається інформування. Вчитель за допомогою лекцій, співбесід і інших способів доносить до учнів нові знання, а учні заучують їх. Такий спосіб би був ідеальний  ще на початку століття, але сьогодні, коли наука розвивається дуже швидко, знання, придбані у такий спосіб, є малоцінними, оскільки вони швидко втрачають свою актуальність. Догми, що у наш час встояли, часто стають лише забавним курйозом далекого минулого, і головним є не стільки заучування величезного масиву інформації, щоб використовувати його потім все життя, що залишилося, скільки уміння працювати з цим масивом, вибирати з нього необхідні знання, уміти їх згрупувати і узагальнити. Тому вже давно більшість вчителів схиляється до думки, що їх метою є не примусити учнів запам'ятати теоретичний матеріал, а потім розказати його на слідуючому уроці, а навчити їх вчитися, щоб протягом всього життя вони обновляли власний запас знань.

Але проблема полягає в тому, що багато учнів з цілого ряду причин (від простої ліні до психічних розладів) не можуть підходити до учбового процесу творчо. І може трапитися така ситуація, що декілька учнів вивчатимуть додаткову літературу, працюватимуть з документами і джерелами, а основна маса продовжить вчитися за старим способом. Якщо ж зосередити  увагу на основній меті, то найактивніші учні можуть поступово припинити свої дослідження приєднатися до більшості. Цю складну проблему легко вирішити за допомогою організації наукового – дослідницької роботи в секції географічного краєзнавства МАН, заняттях на гуртках краєзнавчого спрямування. Вчитель вирішує дві задачі: він дає можливість обдарованим учням проявити себе, оскільки заняття в секціях та гуртках не обмежує своїх членів у виборі теми дослідження.

Географічна наука відкриває безмежний простір для молодих дослідників. географія настільки тісно переплетена зі всіма сторонами життя, що можна знайти тему для роботи кожному бажаючому займатися науково – дослідницькою роботою

Категорія: Методичні матеріали | Додав: Вчитель (21.02.2009)
Переглядів: 1694 | Рейтинг: 3.5/2
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]