Республіка Грузія
16.08.2009, 18:07

Республіка Грузія

Територія - 69,7 тис. км2. Населення - 5,4 млн чоловік. Столиця - Тбілісі.

Територія Грузії простяглася від субтропіків Чорноморського узбережжя до хребтів Великого Кавказу. Порти Батумі, Поті, Сухумі сприяють міжнародним зв'язкам.

Населення концентрується переважно на узбережжі, рівнинах і передгір'ях. Найбільші міста - Тбілісі, Батумі, Сухумі, Руставі. Грузія - багатонаціональна країна, до складу якої на правах автономії входять Абхазія, Аджарія, Південна Осетія. Етнічні, культурно-мовні відмінності, помножені на складності соціально-економічного та політичного життя, призвели до напруженої ситуації, до зброй­них конфліктів, що значно підірвали економіку країни.

Природні умови вологих субтропіків сприяли розвитку в країні унікального для всього регіону субтропічного типу АПК, який спеціалізується на вирощуванні чаю, Цитрусових, ефіроолійних. На їх переробці розвивається чайна, консервна, виногра­дарсько-виноробна галузі. Машинобудування забезпечує потреби комплексу в ма­шинах та устаткуванні. Гірські території спеціалізуються на тваринництві.

Мінеральні джерела (Цхалтубо, Мацеста, Боржомі тощо) та природні особли­вості сприяли створенню рекреаційного комплексу, в межах якого поєднується Курортне господарство, відпочинок і туризм.

Провідними галузями промисловості є машинобудування, що виробляє електровози, літаки, автомобілі, судна, верстати, прилади. Хімічна індустрія випускає мінеральні добрива, пластмаси, штучні волокна. Добре розвинута гірничодобувна Промисловість, яка спеціалізується на видобутку кам'яного вугілля, марганцю,

поліметалічних руд.

Завдяки унікальній спеціалізації Грузія має широкі потенційні можливості як на регіональному, так і на світовому ринках.

Категорія: Цікава географія | Додав: Вчитель
Переглядів: 1128 | Завантажень: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]